loading...

زعفران ایران

بازدید : 114
جمعه 15 اسفند 1398 زمان : 12:42

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، چند روز پیش حیات که سعید نمکی، وزیر بهداشت اخبار کرد که داخل هفته پیش رو تعداد مبتلایان به ویروس کرونا تکثیر پیدا خواهد کرد و کشور با قاصد این بیماری روبه رو خواهد بود. این مصاحبت نمکی باعث شد مواجهه مردم با کرونا ملتفت مرحله جدیدی شود. کمپینی از یکشنبه در فضای مجازی با عنوان «۱۴ روز در بناء بمانیم» تشکیل شده است که مبلغان آن از مردم می‌خواهند همگی آنهایی که کار غیرضروری ندارند، ۱۴ روز در منزل خود بمانند تا کرونا میزبانی برای جولان دادن نداشته باشد. مبدا کننده این کمپین یک اپیدمیولوژیست دانشگاه تهران بود که گفته حیات چنانچه مردم دو هفته از ساختمان خارج نشوند، ویروس، میزبان مشهود نخواهد کرد. وی در عاقبت اخبار کرده بود که من بخاطر سلامتی خود و اطرافیانم ۱۴ روز در مسکن می‌مانم.

اما آیا ۱۴ روز مدت زمان مناسبی برای افول اپیدمی‌این ویروس است و بعد از آن می‌توان به زندگی عادی برگشت؟ یک اپیدمیولوژیست می‌گوید هر اپیدمی‌نقطه شروع، صعود و نزول دارد که بسته به قدرت آن و میزان افراد مبتلا می‌توان روند آن را پیش بینی کرد. داخل این میان، هرچه انسان وصیت‌های بهداشتی را بهتر رعایت کنند، این روانی سریع تر طی خواهد شد تا اپیدمی‌بوسیله خال خاموشی برسد. مهم ترین راه حل، شکستن چرخه ارجاع است

سرور سعید‌هاشمی‌نظری، اپیدمیولوژیست و دانشیار دانشکده بهداشت و زنهار دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در این باره می‌گوید: در هر اپیدمی‌مهم ترین راه کنترل، شکستن چرخه انتقال است. در واقع وقتی اپیدمی‌کنترل می‌شود که حرکت دورانی انتقال آن از افراد مبتلابه افراد حساس متوقف شود. بدترین نوع سناریو تو اپیدمی‌ها وقتی است که ما هیچ طرز کار انجام ندهیم و قرار کنیم تا اکثریت جامعه به بیماری مبتلا شوند و بعد بوسیله طور طبیعی دوچرخه انتقال شکسته و سپس اپیدمی‌ساکت می‌شود. این اتفاقی است که به قیافه غریزی در اپیدمی‌ها عارض می‌دهد.

به گفته این هیکل کمیته اپیدمیولوژی در ستاد فرماندهی عملیات مدیریت کرونا داخل تهران، بخاطر شکستن چرخه ارجاع به عنوان مهم ترین اقدام، گونه‌های متعددی وجود دارد که یکی از بدوی ترین آنها ایزوله کردن افراد بیمار است؛ بوسیله این معنی که افراد ناسالم به دور از افراد دیگر بستری و محافظت شوند که درون این رخ ارجاع بلای ناگهانی امکان پذیر نخواهد بود. افراد سالم را هم به منزله افراد ناسالم بدون علامت در نظر بگیریم

هاشمی‌امتداد می‌دهد: اما مشکل پا بر جا روال افرادی است که ناخوش هستند، ولی هنوز مدال دار نشده اند! موضوع این است که این افراد می‌توانند بیماری را بوسیله سایر افراد جامعه منتقل کنند، لذا برای این که این چرخه ارجاع از این گروه عاری علامت به دیگران شکسته شود، توصیه‌های مختلفی وجود دارد که سهل ترین آن کنترل مسائل بهداشتی توسط افراد است. بوسیله این ذهنی که ما علاوه بر تجلیل اصول بهداشتی اندرز شده توسط وزارت بهداشت داخل مواجهه با افراد مدال دار، هر بی نظیر دیگری را بوسیله عنوان یک بی همتا بیمار بدون مدال در نظر بگیریم. بنابراین باید مجاهدت کنیم در معرض ترشحات افراد راحتی نگیریم، با آنها دست ندهیم یا ربط نزدیک نداشته باشیم تا این مصیبت بوسیله ما منتقل نشود.

اما یک شلنگ فراتر از توصیه‌های معمول که وزارت بهداشت درباره کنترل انتقال بلای ناگهانی می‌دهد این توصیه به مردم است که در منزل بمانند.‌هاشمی‌در این باره می‌افزاید: هرچه افراد بیشتر در منزل بمانند و کمتر با سایرین مواجه داشته باشند احتمال ناتندرست شدن کمینه خواهد وجود و فرآیند انتقال بلای ناگهانی زودتر خواهد ضعف. شدیدترین نوع این توصیه، قرنطینه شوهردار است که در چین اعمال شد و دولت چین از مردم خواست تا درون منزل بمانند تا این اپیدمی‌زودتر بوسیله وهله افول خود برسد.

وی وعده دیگر تأکید می‌بطی ء: در حال حاضر وصیت عمومی‌به انسان این است که بهداشت فردی را که به کرات سفارش شده، پاس کنند، با افراد مبتلای دارای علامت که مصیبت آنها آنقدر اکید محو که در درمانگاه بستری شوند، تماس نزدیک و نگهداری نشده نداشته باشند و از ترددهای غیر ضروری خودداری کنند تا این بیماری بوسیله لفظ افول لول کند. داده کافی نداریم

هاشمی‌دنباله می‌دهد این اپیدمی‌تا زمانی که انتقال کم شود، عروج صعودی خواهد داشت. هنوز مفروضات و داده جامع و کاملی از موارد اکید و مشکوک نداریم؛ دلیل آن هم کمبود کیت امتیاز است که باعث می‌شود از همگی افراد تست خمود نشود. لذا ما داده کافی بخاطر تجرید این موضوع که این اپیدمی‌کی افول خواهد کرد، در جوانمردی نداریم. اما پهلو بنیاد داده سایر کشورها به رویت نمی‌آید اپیدمی‌ما تو عروج نزولی خودش استراحت گرفته باشد. ما همچنان داخل سیر تصاعدی هستیم. اپیدمی‌هنوز در سیر تصاعدی است

به گفته وی، امید می‌رود با اقداماتی که انجام می‌شود این سیر صعودی زودتر به سفیر برسد و بعد بوسیله جانب نزولی برود. آنچه احتمالاً همکاران در مورد ۱۴ روز اعلام می‌کنند این است که تا دو هفته آینده این سفر به صعود برسد و بعد به سمت نزولی برود.‌هاشمی‌می‌گوید: ما در ابتدای این سیر تصاعدی هستیم و این سیر تکاملی کشش می‌کشد تا به قله برسد و بعد بوسیله سمت کاهش برود. اکنون این فاصله رسیدن به قله ممکن است یک، دو یا سه هفته طول بکشد، اما واقعیت این است که سیلان آن در روزهای آتی مشخص خواهد شد. هرچه انسان موعظه‌ها را قطعی بگیرند و هرچه اقدامات بیشتری انجام شود، ما زودتر به فرستاده و پس ازآن کمبود خواهیم رسید.

هاشمی‌تو پاسخ به این سؤال که سیر تکاملی اپیدمی‌این بلای ناگهانی تشابهی با بلای ناگهانی‌های اپیدمی‌گذشته دارد یا خیر و پهلو مبنا آنها می‌نبوغ آن را پیش بینی کرد، می‌گوید: موضوع این است که این ویروس جدید است؛ اگرچه با سارس و آنفلوانزا شباهت‌هایی دارد، ولی تفاوت‌هایی هم به لحاظ قدرت بلای ناگهانی زایی و قدرت ارجاع بین افراد دارد، بوسیله همین برهان باریک بین نمی‌توان گفت. ولی اگر بخواهیم اپیدمی‌ناحیه را با اپیدمی‌چروک و سایر کشورها مقایسه کنیم به دید می‌آید بازه زمانی کامل رطوبت حاجت است تا قضاوت کرد که چه زمانی به پیشرفت خواهیم رسید. لذا چون داده‌ها را ندارم و نمی‌توان آنالیز تحلیلی روی آن انجام داد و پیک را مشخص کرد، نمی‌توانم جدی بگویم کی پیک تمام خواهد شد، ولی می‌توانم با قطعیت بگویم هرچقدر احترام گذاردن کنترل از سوی آدم بیشتر باشد، احتمال خاموش شدن اپیدمی‌بیشتر خواهد بود.

معرفی یکی از بهترین روش‌های دانلود فیلم مطرب 1398 و سریال عاشقانه فصل دوم قسمت یک
نظرات این مطلب

تعداد صفحات : 1

آمار سایت
 • کل مطالب : 19
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 4
 • تعداد اعضا : 0
 • بازدید امروز : 118
 • بازدید کننده امروز : 119
 • باردید دیروز : 40
 • بازدید کننده دیروز : 41
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 235
 • بازدید ماه : 305
 • بازدید سال : 4715
 • بازدید کلی : 6800
 • کدهای اختصاصی